Tirdzniecības uzņēmuma norēķinu konts: darbībai nepieciešams instruments

Šodien Bilderlings nolēma parunāt par tik šķietami zināmu un saprotamu lietu kā norēķinu kontu. Patiešām, tas ir jebkura uzņēmuma obligātais darba instruments. Individuālajam uzņēmējam tas ir prestiža jautājums. Taču reti kurš aizdomājas, ka tieši šo iemeslu dēļ to, gluži kā jebkuru preci, vajag izvēlēties: vadoties pēc tā lietošanas īpašībām.

Uzņēmējiem ar pieredzi nav nepieciešams skaidrot, kas ir norēķinu konts. Taču iesākošajiem uzņēmējiem atgādināsim gan. Norēķinu konts – tas ir juridiskās personas vai individuālā komersanta (uzņēmuma) konts, kas ir paredzēts naudas līdzekļu saņemšanai, uzglabāšanai, kā arī visu ar uzņēmuma uzņēmējdarbības profila saistīto transakciju veikšanai.

Tā ir šī konta galvenā atšķirība no fiziskās personas konta. Bez tam, uzņēmējam – juridiskajai personai – šāda konta esamība ir obligāts legālas komercdarbības nosacījums, par ko Bilderlings jau iepriekš detalizēti stāstīja blogā.

Savukārt arī individuālajam komersantam, kurš virzīts uz plašu biznesa attīstību, starptautiskā norēķinu konta numura esamība rekvizītos sniedz daudzus plusus. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka norēķina konta esamībai ir arī svarīga psiholoģiskā nozīme. Tas neapzināti palielina IK uzticības līmeni no potenciālo partneru, klientu u.c. puses.

Nelūkojoties uz robežām

No vienas puses, tāpat kā fiziskas personas konts, norēķinu konts ir attiecināms uz tādu kontu veidu, kuru raksturo tieša un neierobežota piekļuve līdzekļiem. Tomēr, tā kā tas ir konts ar noteiktu mērķi, tas arī nosaka tā īpatnības. No vienas puses – uzraudzības iestādes to kontrolē aktīvāk.

No otras puses, norēķinu konta funkcijām ir jābūt maksimāli pielāgotām tieši biznesa vadībai. Un, vēlams – tieši jūsu biznesa, ar visām tā niansēm. Nepievērsīsim īpašu uzmanību tādām vispārzināmām lietām kā ieņēmumu saņemšanai uz norēķinu kontu, tostarp no ekvairinga operācijām, kā arī algu pārskaitīšanai no tā, nodokļu apmaksai un daudz kam citam. Aplūkosim tikai divus piemērus.

Tirdzniecības uzņēmumam, kurš cenšas iziet vai jau ir izgājis starptautiskā līmenī, ir svarīga perspektīva izmantot norēķinu kontu darbam ar tādu parādību kā “commodity”. Tā kā šis vārds mūsdienās ir diezgan moderns, taču ne visi līdz galam saprot tā patieso nozīmi, pastāstīsim par to sīkāk.

Commodities – tās ir preces, kuras tiek aktīvi iegādātas un pārdotas pasaules preču biržās. Piemēram – graudi, metāli, nafta un tās produkti, šķidrināta gāze, taukskābes, augu eļļas u.tml. Daudzas no tām šādā vai citādā ziņā var nosaukt par transnacionālām valūtām. Nevienam nav noslēpums, ka straujš naftas cenas kritums ir sagrāvis veselas valstis un gāzis valdības, savukārt šo pašu cenu strauja celšanās ilgtermiņā ir padarījusi cilšu teritorijas par vadošajām pasaules valstīm.

Tajā pašā laikā arī tirdzniecības uzņēmums, kas veic kafijas piegādi dažādiem mazumtirgotājiem vairumā, arī strādā ar commodities. Ja pavisam īsi, commodities ir preces, kuras mēs aplūkojam kā naudas ekvivalentu, abstrahējoties no to lietošanas īpašībām.

Nav svarīgi, kāda ir konkrētās kafijas šķirnes aromāta nokrāsa, svarīgs ir tās kotējums. Un tā ir visā tās ceļā – sākot no starptautiskās preču biržas līdz mazai privātajai kafejnīcai. Un tikai tur – aiz letes, bārmeņa rokās – šī kafija atkal kļūs par patērētāju produktu ar savu neatkārtojamo aromātu. Tādēļ nopietnam uzņēmumam, jo īpaši tādam, kuram ir perspektīva strādāt ar šāda veida produktiem, ir nepieciešamas ne tikai darījumu noslēgšanas iemaņas, bet arī starptautisks norēķinu konts, kas ļauj veikt transakcijas maksimāli ātri un efektīvi, neskatoties uz valstu un kontinentu robežām.

“Tas ir vienkāršāk par banku”

Tāpat ir jāņem vērā arī iespēja izmantot norēķinu kontus darbībām pēc tiešās piegādes jeb dropšipinga (angliski – “dropshipping”) shēmas, par ko iepriekš tika stāstīts Bilderlings blogā. Tā šodien ir gana izplatīta shēma – piegādes tiek realizētas pēc konkrēta pasūtījuma no noliktavām, kuras nepieder tieši tirdzniecības uzņēmumam. Tās var būt ražotāja vai liela izplatītāja noliktavas.

Pēc šādas shēmas strādā daži interneta veikali, taču globālajā pasaulē, kur loģistikai ir arvien lielāka nozīme, dropšipinga princips pakāpeniski atrod arvien plašākas pielietošanas iespējas pat ražošanā. Tam ir savi plusi un mīnusi, kuriem ir veltīti vairāki raksti.

Te ir svarīgi pateikt: viena no neizbēgamajām darba īpatnībām, strādājot pēc dropšipinga shēmas – tas ir būtisks bezskaidras naudas maksājumu apjoma pieaugums nelielām summām. Turklāt šie maksājumi ir gan jāpieņem no pasūtītājiem, gan arī jānosūta piegādātājam. Tādēļ ātrdarbīgs, maksimāli funkcionējošs norēķinu konts, ar kura palīdzību var strādāt, neskatoties uz robežām, te gluži vienkārši ir obligāts instruments.

Kopumā globāli mērogojamu biznesa attiecību laikmetā vispirms ir svarīgas finanšu uzņēmumu piedāvāto norēķinu kontu pakalpojumu funkciju īpatnības.

Tā, piemēram, Bilderlings norēķinu kontu funkcijas ļauj tās nosaukt par pilnvērtīgām digitālajām bankām. Lai gan patiesībā tas ir vienkāršāk, nekā bankā, tātad – efektīvāk. Mūsu klienti saņem:

  • individuālu starptautisko IBAN numuru;
  • iespēju veikt starptautiskās transakcijas 32 valūtās, to skaitā EUR un USD;
  • starptautiskam biznesam izdevīgus tarifus;
  • maksājumu limitus atbilstoši biznesa veidam un specifikai;
  • iespēju strādāt ar kriptovalūtu industriju;
  • drošu līdzekļu uzglabāšanu.

Konts tiek atvērts attālināti un operatīvi, ar minimālu birokrātijas slogu. Tieši tāpat, attālināti, tiek veikta klienta identifikācija. Tādēļ rindu uz konta atvēršanu praktiski nav. Bez tam:

  • individuāla pieeja katram klientam, ņemot vērā viņa biznesa specifiku;
  • droši un ērti autorizācijas veidi: Google Authenticator, SMS vai e-pasts;
  • ērta, intuitīvi saprotama internetbanka.

Un visbeidzot – drošība. Bilderlings ir britu FinTech platforma, kuras pamatā ir unikālas latviešu IT tehnoloģijas. Tieši šīs tehnoloģijas sniedz iespēju gan juridiskām, gan fiziskām personām atvērt norēķinu kontus bez ierobežojumiem jebkurā pasaules valstī, pieprasītākajās pasaules jurisdikcijās.

Sekojiet mums Facebook kanālā un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem FinTech pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings uzņēmuma speciālistiem, un mēs atradīsim piemērotāko risinājumu tieši jums.

0 Comments Join the Conversation →