Procesinga pakalpojumi – nevis greznība, bet gan peļņas instruments

Intensīvas konkurences apstākļi mazumtirdzniecības jomā neizbēgami pamudina tirgotājus izmantot visu mūsdienu maksājumu risinājumu klāstu. Šodien vairs nepietiek ar uzticamu preču piegādātāju atrašanu un preču vai pakalpojumu piedāvāšanu tirgum. Ir nepieciešams padarīt visu savstarpējo norēķinu procesu maksimāli ērtu un drošu, ideālā gadījumā – gandrīz nepamanāmu.

Tikai tādā gadījumā var rēķināties ar jūtamu jūsu biznesa pārdošanas apjomu konversijas pieaugumu. Un sadarbība ar uzticamu procesinga uzņēmumu šajā kontekstā – tas ir pilnībā pamatots un loģisks solis. Ja stāsta īsumā, tad procesinga uzņēmums – tas ir saistošais posms starp klienta norēķinu karti, kas var atrasties jebkurā pasaules vietā, un jūsu bankas kontu.

Pamatā izmantojot pieredzi, kas gūta darbā ar vietējo biznesu, Bilderlings Pay pastāsta par šajā jomā visaktuālākajiem un pieprasītākajiem procesinga risinājumiem.

Ekvairings: globālās mērogošanas faktors

Nav noslēpums, ka tieši sarežģījumi ar apmaksas procesu nereti attur cilvēku no pirkuma veikšanas pie viena vai otra pārdevēja. Pat nepieciešamība izmantot nepazīstamu maksājumu sistēmu ar nesaprotamu interfeisu, nepieciešamība veikt papildu reģistrāciju u.tml. – tas viss var kļūt par šķērsli. Beigu galā pārdevējs neizbēgami zaudē potenciālos klientus.

Ekvairinga pakalpojums sniedz klientam iespēju norēķināties, un attiecīgi viņa kontraģentam – pieņemt attālinātu apmaksu no bankas kartēm online. Transakcija ilgst nedaudz vairāk par sekundi ar minimālu pušu iesaisti. Visus riskus par drošības nodrošināšanu uzņemas procesinga uzņēmums, kas pakalpojumu apkalpo. Klientam tas ir tipisks “bezšuvju” maksājums, jo īpaši, ja tirgotāja online platforma ir optimizēta ne tikai datoram, bet arī mobilajām ierīcēm.

Savukārt tirgotājs iegūst krietni lielāku iespēju uzrunāt mūsdienu auditoriju, kas ērti un aktīvi iepērkas online. Vispirms runa ir par tā saucamo “Y paaudzi”, par kuru Bilderlings runāja jau iepriekš. Pētījumi norāda, ka tie cilvēki, kas šobrīd ir 20 – 30 gadus veci, dod priekšroku tieši apmaksas procesa vienkāršumam un šīs iespējas pieejamībai jebkurā vietā un laikā.

Savukārt, ņemot vērā to, ka interneta ekvairings ļauj veikt apmaksu, izmantojot lielāko daļu maksājumu karšu, galvenokārt – starptautiskā līmeņa kartes un jebkurā konvertējamā valūtā, faktiski tiek veikta jūsu biznesa mērogošana globālā līmenī.

Rēķinu izrakstīšana: tikpat vienkārši kā nosūtīt SMS

Šis pakalpojums sniedz iespēju izrakstīt elektronisko rēķinu ar SMS vai e-pasta starpniecību. Visa darbība ilgst vienu – divas minūtes. Apmaksāt rēķinu cilvēks var ar savu bankas karti vai arī mobilo aplikāciju.

Šāda sistēma ir ērta vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ne visiem šodien makā ir skaidrā nauda. Tajā pašā laikā daudziem individuālajiem uzņēmējiem nav arī POS termināļa, lai pieņemtu apmaksu no bankas kartes. Vieniem tas pagaidām ir ekonomiski neizdevīgi, citiem – neaktuāli: lielākā daļa viņu darījumu notiek online.

Sistēma ir pietiekami elastīga. Apmaksa var būt paredzēta kā darījuma notikšanas brīdī, tā arī ar pēcapmaksu. Otrs variants bieži tiek pielietots līzinga vai patēriņu kredītu gadījumos. Eksistē arī atliktā maksājuma iespēja. Savukārt, piemēram, sniedzot telekomunikāciju pakalpojumus vai abonējot periodiskos izdevumus, bieži tiek izmantots abonentmaksas princips. Visi šie parametri ir viegli maināmi e-rēķinu iestatījumos.

Kas vēl nav mazsvarīgi: ar iestatījumos pieejamo rīku palīdzību ir iespējams pārprogrammēt maksājumu summu, kā arī to periodiskumu – protams, ja tas viss ir atrunāts klienta līgumā. Šajā gadījumā rēķins tiks izrakstīts nevis reizi mēnesī, bet, piemēram, katra ceturkšņa beigās.

Pieslēdzot API (application programming interface) sistēmu, rēķinu izrakstīšanas procesā ir iespējams automatizēt regulāro rēķinu izrakstīšanu, strādājot ar masīvām datubāzēm, piemēram, ar pastāvīgo klientu reģistru vai, gluži otrādi, parādnieku bāzi. Otrajā gadījumā ir iespējams ieslēgt automātiskās soda naudas pierēķināšanas iespēju gadījumā, ja tiek kavēta rēķina apmaksa.

Un visbeidzot, rēķinu izrakstīšanas pakalpojums padara apmaksas procesu vienkāršu un dabisku. Tas ir viegli un tikpat ierasti kā nosūtīt SMS.

“Izšāvu un aizmirsu”

Regulārie (rekurentie) maksājumi ir ērti gadījumā, ja prece vai pakalpojums tiek iegādāts pastāvīgi, un ir nepieciešama periodiska vai ilgtermiņa apmaksa, piemēram, vienu reizi mēnesī. Klientam tie var būt, piemēram, telekomunikāciju pakalpojumi, konsultēšana vai komunālie pakalpojumi dzīvesvietā. Uzņēmējam – piegādes līgumattiecību pamatā ar ilgtermiņa partneri. Kā māca dzīve – tieši to, kas ir regulārs un tik ierasts, ir visvieglāk aizmirst izdarīt. Un tas nozīmē ilgtermiņa kontaktu pazaudēšanu un sabojātu tēlu, un, iespējams, arī soda sankcijas.

Šādā apmaksas formā maksātāja rekvizīti tiek ievadīti sistēmā tikai vienreiz. Turklāt tiek veidots sava veida maksājuma uzdevums. Pēc tam tajā norādītās summas tiks norakstītas no maksātāja konta automātiski ar noteiktu periodiskumu tik ilgi, līdz maksātājs šo maksājuma uzdevumu atcels. Pastāv arī iespēja, ka norakstāmā summa nav stingri fiksēta, bet gan katru reizi tiek koriģēta atkarībā no izrakstītā rēķina.

Uz šo tāpat vajadzētu attiecināt arī “viena klikšķa maksājumus”. Tā kā reiz ir tieši tā pati poga “Apmaksāt”, ko mēs bieži redzam internetveikalu mājaslapās. Bankas kartes dati šajā maksājumu veidā tāpat tiek ievadīti tikai vienreiz – un saglabāti mūsu procesinga uzņēmuma informatīvajā bāzē.

Pēc tam, lai veiktu transakciju, ir nepieciešams ievadīt tikai aizsardzības kodu – trīs ciparus, kas atrodas bankas kartes aizmugurējā pusē. Starp citu, tieši tāpēc internetā nav iespējams veikt apmaksu, izmantojot Maestro kartes – tām šī koda nav.

Galvenokārt “viena klikšķa maksājumi” ir ērti tiem, kas palīdz tirgotājam pakāpeniski veidot savu pastāvīgo klientu loku. Bez tam, kā parāda daudzu pētījumu rezultāti, iespēja veikt šāda veida maksājumus ievērojami paaugstina pārdošanas apjomus, galvenokārt piesaistot tos klientus, kam ir tieksme veikt spontānus, emocionālus pirkumus.

Drošība un nedaudz psiholoģijas

Jūsu biznesa konversiju paaugstinošu procesinga risinājumu vidū nevar neizcelt Bilderlings Pay piedāvāto individuālo maksājumu lapu dizainu. Šim faktoram ir galvenokārt psiholoģisks raksturs, ko nedrīkst nenovērtēt. Pareizs stilistisks risinājums, ērts, intuitīvi saprotams maksājumu lapas interfeiss – tas viss ir daļa jūsu biznesa tēla.

Tāpēc, otrkārt, pārejot no jūsu galvenās lapas uz maksājumu sadaļu, kas kontekstā ar pašu mājaslapas dizainu rada izteiktu disonansi, cilvēks, kuram ir nepieciešams samaksāt savu naudu, neapzināti sāk izjust psiholoģisko barjeru. Un šī barjera var viņam traucēt pieņemt lēmumu par labu jums.

Te ir nepieciešams pieminēt tādu darbības jomu kā UX dizainu. Ja tiek runāts īsumā, tad tas nozīmē noformēt to pašu maksājumu sadaļu (lapu) tādā veidā, lai tās apmeklējums lietotājam radītu komforta un apmierinātības sajūtu. Tā, lai viņam neapzināti gribētos apmeklēt to vēlreiz.

Pareizi pārdomāts UX dizains palielina veiksmīgu pārdošanu apjomu, padarot pirkuma apmaksas procesu ērtāku un vienkāršāku. Mūsu atbilstošās jomas speciālistiem piemīt gana pieredzes, lai izveidotu pasūtītājam tieši šāda veida maksājumu lapas.

Un visbeidzot, izvēloties uzticamu procesinga uzņēmumu, ir nepieciešams pievērst uzmanību arī tam, cik lielā mērā šis uzņēmums ir gatavs nodrošināt visu jūsu transakciju drošību un jūsu datu aizsardzību. Maksājumu karšu operāciju jomā vispirms tas ir sertifikāts, kas apliecina atbilstību PCI DSS (Payment Card Industry Security Standards Council) 3.2. versijas standartam – tas apstiprina augstāko pasaules drošības līmeni.

Visi iepriekš aprakstītie procesinga risnājumi neapšaubāmi būs noderīgi online biznesam. Protams, to konkrētai realizācijai ir dažādi varianti. Tā ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp – no jūsu darbības veida, teritoriālās dislokācijas, mērķauditorijas. Kā saka – cik cilvēku, tik vajadzību. Taču Bilderlings Pay speciālisti vienmēr varēs ieteikt jums optimālāko variantu.

Pierakstieties mūsu Facebook kanālam un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem elektroniskās komercijas pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings Pay speciālistiem, ja jums nepieciešams pieslēgt maksājumu pieņemšanas rīkus, un mēs atradīsim jums vispiemērotāko risinājumu.

0 Comments Join the Conversation →