Maksājumu veikšanas laikā visbiežāk pieļautās kļūdas

Esiet vienmēr uzmanīgi, jo runa ir par jūsu naudu. Dažādās interneta sistēmās veikto naudas pārvedumu operāciju skaits pastāvīgi palielinās, taču to kļūdu skaits, kuras rodas šādu operāciju veikšanas laikā, nesamazinās, neskatoties uz visiem brīdinājumiem. Bilderlings ir izveidojis visizplatītāko kļūdu sarakstu, kuras klienti maksājumu veikšanas laikā pieļauj īpaši bieži. 

  1. Norādiet pareizi “maksājuma mērķi”

Pirmkārt, kad klients veido kādu maksājumu no sava konta, maksājuma uzdevumā vienmēr ir atsevišķs lauks, kurā norādāma informācija par to, kas tas ir par maksājumu. Ir svarīgi, lai, formējot maksājuma uzdevumu, tiktu norādīts dokumenta nosaukums, saskaņā ar kuru tiek veikts maksājums, piemēram, “līgums” vai “rēķins”. Ir svarīgi atzīmēt, ka formulējums “maksājums” šim laukam nav piemērots.

Otrkārt, klientam ir svarīgi precīzi norādīt šī dokumenta numuru. Treškārt, ir nepieciešams norādīt šī dokumenta datumu. Visbeidzot, ceturtkārt, klients ieraksta, par ko tieši tiek maksāts. Tas ir, vajag norādīt skaidru maksājuma mērķi, teiksim, par konkrētu produkta vai pakalpojuma veidu. Piemēram, pērkot kādu preci, var būt “Līgums Nr. 1 par … iegādi”.

Bieži vien klienti pret šādiem “sīkumiem” izturas visai neuzmanīgi, piemēram, raksta kirilicā tad, kad nepieciešams aizpildīt laukus ar latīņu burtiem un, vēlams, angliski. Veicot postmonitorēšanu, uzņēmums klientam var paprasīt papildus paskaidrojumus. Un viņam, lai atbildētu uz uzņēmuma jautājumiem, nāksies tam patērēt noteiktu laiku, kuru izšķiest darījumu cilvēkam pavisam negribas.

  1. Maksājuma summai ir jāsakrīt ar dokumentā norādīto

Šāds piemērs. Klienta partneris izraksta rēķinu, teiksim, par 10 tūkstošiem eiro, bet kaut kādas savstarpējās vienošanās dēļ nosūta 11 tūkstošus. Šī situācija veicinās papildu jautājumu rašanos. Jo vienmēr ir ļoti svarīgi, lai pārskaitāmā summa sakristu ar rēķinā norādīto.

Cita lieta, ja runa ir par, teiksim, daļēju apmaksu, – tas ir skaidrs. Un tad “maksājuma mērķī” ir jānorāda “daļēja apmaksa” (partial payment).  Pieminētā kļūda naudas pārskaitījumos ir viena no visbiežāk pieļautajām, kuru klienti parasti pieļauj vienkāršas neuzmanības dēļ.

  1. Konta numuru vienmēr pārbaudiet divreiz!

Varētu šķist, ka nav nekā svarīgāka par pareizi norādītu privātpersonas vai organizācijas konta numuru, kurp tiek pārskaitīta nauda, taču šeit kļūdas – tā ir visierastākā lieta.

Klientam vienmēr ir jāsaprot, ka pat viens nepareizi norādīts cipars vai burts viņa līdzekļus nosūtīs pilnīgi citam adresātam. Ir zināmi gadījumi, kad rodas neveikli pārpratumi: viens cilvēks apgalvo, ka naudu ir pārskaitījis savlaicīgi un adresātam, bet otrs redz, ka neko nav saņēmis.

Patiesībā, veicot maksājumus un ievadot pamatinformāciju maksājuma uzdevuma izveidošanai – vienalga, klasiskajā bankā vai arī FinTech uzņēmumā, – fiziskajai personai viss pluss mīnuss ir vienādi.

Lai izveidotu maksājuma uzdevumu, ir svarīgi zināt pilnus saņēmēja rekvizītus – saņēmēja nosaukumu, tā konta numuru, maksājuma mērķi, saņēmēja bankas nosaukumu, saņēmēja bankas SWIFT, saņēmēja juridisko adresi, bet ideālā gadījumā – saņēmēja reģistrācijas numuru un viņa bankas juridisko adresi. Vislabākais veids, kā izvairīties no riska, ka līdzekļi aizies neceļos – līdzekļu sūtītājam rekvizītos norādīt pēc iespējas vairāk informācijas.

Pēc tam, kad visi dati maksājuma uzdevumā ir norādīti, klientam obligāti ir jāpārbauda: vai viss ir norādīts pareizi. Turklāt ir jābūt vēl uzmanīgākam, kad runa ir par starptautiskajiem maksājumiem. Viena lieta ir maksājumi savas valsts iekšienē, bet pavisam cita – starptautiskajā mērogā. Pretējā gadījumā, ja informācija maksājumā bija norādīta kļūdaini, pastāv iespējamība, ka maksājums var tikt atgriezts atpakaļ vai ka nāksies sūtīt precizējumus, kas tik un tā prasīs ne mazumu laika.

SWIFT sistēmā līdzekļu atgriešana notiek ar, kā minimums, to pašu ātrumu, kādā notiek pats maksājums. Vidēji līdzekļu atgriešana aizņem līdz 14 dienām. Ja, piemēram, maksājums ir veikts SEPA zonā, tad tā atgriešana šajā sistēmā aizņems apmēram 2-3 darba dienas. Taču pat dažām dienām konkrētās situācijās var būt izšķiroša nozīme.

Vienā vārdā – uzmanība un vēlreiz uzmanība.

Sekojiet mums Facebook kanālā un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem FinTech pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings uzņēmuma speciālistiem, un mēs atradīsim piemērotāko risinājumu tieši jums.

0 Comments Join the Conversation →