Mainām tokenus pret banknotēm: kā neaizšaut garām?

Vai jūs izmantojat dažādus servisus kriptovalūtas iegādei un pārdošanai? Ideālā gadījumā katrs investors atrod šāda veida resursus Google meklētājā pēc atslēgvārdiem “kur nopirkt, samainīt kriptovalūtu”. Šķiet – nekāds galvas mežģis tas nav. Taču dažreiz, jo īpaši jaunajiem tirgus spēlētājiem, tas tomēr mēdz būt pat līdz aizkaitinājumam sarežģīti.

Kriptovalūtu maiņas algoritms ir pietiekami vienkāršs: nepieciešams aizpildīt pieteikumu vienā no online resursiem, ievadot kriptomaciņa numuru un maiņas valūtu (piemēram, bitkoinu pret etēru, eiro, dolāru utt.), savu kontaktinformāciju, un sagaidīt apstiprinājumu pēc automātiskās vai manuālās pārbaudes.

Lielapjoma darījumu gadījumā ir ieteicams sadalīt summu daļās un mainīt to, izmantojot dažādus servisus – tas palīdzēs novērst iespējamo kavēšanos apmaiņas procesa apstrādē kursu maiņas vai papildu pārbaužu gadījumos.

Saprotams, ka visas transakcijas ir anonīmas. Tās nav iespējams izsekot, un uzlauzt blokčeinu ir sarežģīti, kas padara šīs transakcijas aizsargātas. Kurss tiek fiksēts darījuma apstiprināšanas brīdī. Un visbeidzot, izvadot kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin-Changer vai Telegram servisos, kur apmaiņas servisi ir pieejami kā fiziskajām personām, tā arī uzņēmumiem, parasti nāksies gaidīt aptuveni 5 – 20 minūtes. Pēc tam nauda tiek ieskaitīta jūsu parastajā kontā.

Bez šaubām – tā vēl aizvien ir nākotnes nauda, kas iegūst arvien skaidrākas aprises. Nav nekāds brīnums, ka kriptovalūtu tirgus vērtību un to pieaugošo atpazīstamības līmeni patērētāju vidū atbalsta noziedznieki, kas veido viltus online maiņas punktus.

Risks zaudēt naudu krāpniecības rezultātā pieaug, turklāt šīs afēras iespējamību var daļēji paredzēt. Nav ieteicams mainīt kriptovalūtu pret naudu vai otrādi, ja resursam, piemēram, nav SSL drošības sertifikāta; jebkuram online servisam, kas veic finanšu operācijas, ir jābūt šādai sertifikācijai – par to Bilderlings jau rakstīja iepriekš.

Pamēģiniet pameklēt maiņas punkta domēnu kādā meklēšanas sistēmā, piemēram, Google. Ja domēnam ir dublikāti, kā, piemēram, somedomain.io, somedomain.com un somedomain.net – tas ir trauksmes signāls. Par to mēs vairāk pastāstīsim mūsu nākamajā bloga rakstā.

Un visbeidzot, izlasiet apmaiņas pakalpojumu sniedzēja mājaslapā publicētos lietošanas noteikumus, kuriem lietotājs piekrīt reģistrācijas brīdī: krāpnieks var palikt nesodīts, ja noteikumos ir aprakstīti punkti un pienākumi, kas nenosaka atbildību servisam, kuriem lietotājs var piekrist.

Labākie maiņas punkti

Vienkāršāk sakot, visi kriptovalūtas maiņas punkti tiek veidoti saskaņā ar noteiktiem klientu mērķiem: piemēram, pasaules reitingā pirmo vietu ieguvušais Honkongas Binance vispār neapkalpo reālās naudas darījumus. Tas ir tīri kriptovalūtu maiņas punkts, tur netiek strādāts ar bezseguma (fiat) valūtām. Apmainot, piemēram, Dogecoin uz Bitcoin, jūs pēc tam dodaties uz citu maiņas punktu, kas strādā jau ar dolāriem vai eiro.

Sliktas prakses piemēri šajā sarežģītajā ceļā diemžēl nav izslēgti: šodien maiņas struktūru ir daudz vairāk nekā pasaulē dažādu emitēto kriptovalūtu. Apmaiņas procesā jums var piedāvāt īpaši sliktu kursu, pārāk lielu komisiju – tas lauž kā klientu, tā arī uzsākošo treideru uzticību. Un tas vispār negatīvi ietekmē kriptoentuziasma kā globālās biznesa jomas pieaugumu.

Lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā, būs nepieciešams iedziļināties tēmā – izpētīt dažādus parametrus, tādus kā drošību, pārskaitījumu maksas, likviditāti, atbalstīto kriptokonversiju skaitu, valūtu pāru pieejamību, atbalstītos apmaksas veidus, klientu apmierinātības koeficientu, apkalpošanas ērtumu un vēl daudzus citus.

Protams, ka nekāds masu mārketings nepalīdzēs tiem, kas pinas globālā apmaiņas tirgus galā, un tas nepalīdzēs arī sasniegt līderu līmeni, kur kā mazo fizisko personu, tā arī Amazon līmeņa korporatīvo klientu lojalitāti nosaka trīs kritēriji: izdevīgs apmaiņas kurss, ātrums un drošums. Tirdzniecības un valūtas tirdzniecības platforma Bitfinex arī ir no Honkongas – tā apkalpo kriptokonversiju pamata pozīcijas, piedāvājot klientiem aizdevuma maržu.

ES jurisdikcijā ir pilnībā licencēta pirmā bitkoin birža Bitstamp (Lielbritānija), kurā ir vairāk nekā miljons treideru pasaulē, ieskaitot arī lielos tirgus spēlētājus. Jūsu Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Monero, Ripple, Dogecoin, Dash un citas mazāk vērtīgas vienības saskaņā ar gudrajiem līgumiem var apmainīt pret, piemēram, dolāriem vai citu valūtu Kraken (ASV) – lielā biržā, kurai nav licences. Taču daudzi klienti uzticas šim populārajam resursam, kura partneri ir Tokijas kriptoliberālā valdība un Vācijas BaFin finanšu centrs, kuru regulē Fidor banka.

Bitkoinu maiņas pret altkoiniem un otrādi – maiņas pret fiat jeb nacionālo valūtu nodrošināto naudu – pakalpojumus piedāvā tādi online servisi kā 60cek.com, EXMO, kā arī daudzi citi spēlētāji – kā jau allaž civilizētajā pasaulē, maiņas serviss attīstās paralēli tirdzniecības struktūrai, elastīgi pielāgojoties klientu pieprasījumiem.

Vai var visu darīt “zem viena jumta”?

Šis jautājums rodas ikvienam, kas ir iepazinies ar to problēmu pārpilnību, par kurām mēs stāstījām iepriekš. Taču tur jau arī ir tā lieta, ka šī problēma pagaidām nav atrisināta. Protams, jūs varat noskaidrot viena vai otra maiņas resursa online statusu, piemēram, apmeklējot tāda veida online agregatora portālu kā Вestchange.

Taču globālā problēma ir meklējama tajā, ka šobrīd neeksistē tāds pilna funkcionāla universāls kriptovalūtas maiņas serviss pret fiat naudu, kur pats apmaiņas serviss, procesings, klienta maciņš, trešās puses kredīta iespējas, kā arī tirdzniecības un maksājumu servisi būtu apvienoti vienā platformā.

Situācija ir ne gluži negatīva, cik drīzāk nedaudz haotiska: šodien katra investora viedtālrunī eksistē vairākas dažādu resursu cilnes. Vienos resursos jūs maināt kriptovalūtu, otros – izvadāt līdzekļus savā kriptomaciņā, savukārt citos resursos jūs konvertējat savu kriptovalūtu dolāros, mārciņās vai eiro.

Eksistē platformas, kurās apmaiņas process notiek ātri, eksistē tādas, kurās ir labs kurss un ir droši, un ir arī resursi ar labu atbalstu. Taču tajā pašā laikā vienota globālā standarta neesamība rada zināmas neērtības investoriem, kā arī, vēl nepatīkamāk, tas nav droši – taču konkurējošo resursu izstrādātāji, pat šī biznesa haizivis bieži vien vai nu nesaprot klientu pieprasījumu pēc universālas platformas, vai arī vienkārši koncentrējas uz savu šauro finanšu tehnoloģiju segmentu. Tas, protams, neilgs mūžīgi, ņemot vērā pieaugošo realizējamo finanšu tehnoloģiju konkurenci, kā arī tehnoloģisko procesu, kas paliek arvien ātrāks.

Globalizācijas tendences un acīmredzamais blokčeina risinājumu ekspansijas fakts dažādās sabiedrības jomās saka mums priekšā, ka visus apmierinošas, universālas platformas izstrāde – tas ir tuvākās nākotnes uzdevums.

Pierakstieties mūsu Facebook kanālam un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem elektroniskās komercijas pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings speciālistiem, ja jums nepieciešams pieslēgt maksājumu pieņemšanas rīkus, un mēs atradīsim jums vispiemērotāko risinājumu.

0 Comments Join the Conversation →