Kriptoinvestīcijas: bez procesinga neiztikt

Jebkuram startapam neizbēgami ir nepieciešamas investīcijas. Šajā sakarā blokčeinu un īpaši kriptovalūtu tehnoloģiju pielietošanas procesā ir viens ļoti interesants mehānisms – ICO (Initial Coin Offering). Faktiski visur, kur tiek runāts par kriptovalūtu priekšrocībām un trūkumiem, kā arī par neparasto situāciju ap tām, noteikti tiek pieminēts arī šis instruments.

Pats Initial Coin Offering jēdziens tiek tulkots kā “sākotnējais monētu piedāvājums”, lai arī patiesībā runa ir par tokenu emisiju, faktiski – vērtspapīru elektroniskajiem analogiem. Projekta organizatori īsteno to, ievērojot noteiktu procedūru vienā no blokčeina platformām, parasti – tieši piesaistītu kādai no kriptovalūtām.

Tie, kas vēlas, var tur iegādāties tokenus par skaitlisku vērtību, un pēc tam organizatori konvertē to bezseguma (fiat) naudā. Un pirmā lieta, par ko šeit vienmēr vajadzētu atcerēties, ir augstais kriptovalūtu volatilitātes līmenis.

Sākam no “baltas lapas”

Praksē ICO realizācijas mehānisms paredz veselu virkni posmu, kā arī konkrētu noteikumu ievērošanu. Pirmkārt, ICO parasti piemīt starptautisks raksturs. Tieši tāpēc, izvēloties platformu tā realizācijai, ir nepieciešams pievērst uzmanību nevis valstī esošās potenciālās mērķauditorijas mērogiem, bet gan pašas valsts pozīcijai šajā jautājumā. Dažas valstis visdažādāko iemeslu dēļ cenšas vai nu aizliegt ICO, vai arī cieši kontrolēt tā realizāciju, par ko Bilderlings Pay rakstīja jau iepriekš.

Var izcelt virkni posmu, kas ir nepieciešami ICO. Tā, piemēram, pirmais ir “WhitePaper” jeb “baltās grāmatas” izveide. Taču brīvajā tulkojumā to var saukt arī par “baltu lapu”.

Faktiski tas ir mārketinga dokuments, kura mērķis ir iepazīstināt ar jauno produktu un tā izveidotāju – uzņēmumu no maksimāli izdevīgas pozīcijas, tajā pašā laikā sniedzot publikai nepieciešamo un pietiekamu informāciju:

  • Kas ir šis jaunais produkts un kāpēc tā parādīšanās tirgū ir aktuāla?
  • Kas ir šī produkta priekšrocība salīdzinājumā ar analogiem produktiem un produktiem – priekštečiem? Ja runa ir par tehnoloģijām, tad kāda ir to galvenā būtība?
  • Ar ko ir pazīstams uzņēmums – izveidotājs vai kas ir tā galvenās priekšrocības? Galvenā ICO priekšrocība ir tas, ka šis mehānisms līdzīgi “klasiskajai” pūļa finansēšanas kampaņai sniedz iespēju strādāt ar milzīgu mazo investoru skaitu. Tas izdevīguma ziņā atšķir ICO no IPO (Initial Public Offering) – uzņēmuma akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma. Parasti tur no abām pusēm piedalās lieli spēlētāji, kā arī priekšrocības ir investīcijās, kas tiek veiktas no riska kapitāla fondiem vai bankas kredītiem.
  • Informācija par komandu. Tā principā ir iepriekšējā punkta personalizācija. Ir skaidrs, ka ne pašam uzņēmumam, nedz arī tā komandai nevajadzētu būt iesaistītiem aizdomīgos stāstos un problemātiskos projektos.
  • Informācija par labuma guvējiem (beneficiāriem). Piemēram, par uzņēmuma kontroles paketes akciju īpašniekiem.

Šajā gadījumā ir nepieciešams diezgan konkrēti saprast, ka “WhitePaper” – tas nav reklāmas materiāls tā tradicionālajā izpratnē. Drīzāk tā ir uzņēmuma komunikācijas politikas realizācija.

Šī dokumenta galvenais mērķis ir skaidras, objektīvas – taču pievilcīgas, nepieciešamas un pietiekamas informācijas sniegšana sabiedrībai par sevi un savu produktu. Lai gan, protams, nedrīkst ignorēt arī tādas lietas kā maksimālu mērķauditorijas aptveršanu.

“Kas, kad un cik maksā?”

Ir nepieciešams izstrādāt skaidru biznesa plānu. Pēc īsa “WhitePaper” rezumē tajā tiek sniegts detalizēts projekta ekonomiskais pamatojums, nepieciešamās summas un projekta realizācijas termiņi.

Visbeidzot, “baltās grāmatas” un biznesa plāna pamatā ideālā variantā tiek izveidots ofertes līgums, kurā tiek aprakstītas visas darījuma nianses. Neskatot īsu divu iepriekšējo dokumentu rezumē, tas galvenokārt ir veltīts investīciju instrumentam, kas tiek palaists kriptotirgū. Nereti – tokeniem. Šajā dokumentā tiek atrunāts tokenu emisijas mehānisms, kā arī to ieguvēju tiesības un viņiem pienākošos dividenžu saņemšanas principi. Emisijas mehānismi parasti mēdz būt divu veidu:

  • Tokeni tiek izlaisti par summu, kas ir norādīta ofertas līgumā. Līdzekļu ievākšanai ir primārs raksturs – šis process tiek uzsākts uzreiz pēc dokumenta palaišanas. Kad vajadzīgā summa ir savākta, tokeni tiek sadalīti proporcionāli katra investora ieguldītajai summai. Aptuvena analoģija būtu aizvērta akciju sabiedrība.
  • Tokenu emisija vairāk līdzinās klasisku akciju izlaišanai. Te primārs ir tieši tokenu izlaišanas process, kuri pēc tam tiek emitēti vienā vai vairākās kriptovalūtas biržās.

Ātri, korekti, uzticami!

Tātad, kāpēc īsti ICO organizatoram ir nepieciešami korekti procesinga risinājumi? Pirmkārt, ICO – tas nav tikai efektīvs un daudzsološs investīciju mehānisms. Tā tāpat ir arī joma, kurā ir iespējamas krāpnieciskas darbības, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija.

Tāpēc te vienmēr pastāv risks iesaistīties viltotā investīciju projektā. Pasargāt no tā var AML (noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas) un KYC (Pazīsti savu klientu) politika, kuru ievēro procesinga uzņēmums, kā arī šīs politikas ietvaros izstrādātie uzņēmuma mehānismi.

Visaktuālāk tas ir tieši mazpazīstamiem un plašai publikai nepazīstamiem startapiem. Darbs ar sevi labi pozicionējošu procesinga uzņēmumu, kā arī personīgais kabinets tā mājaslapā – tā ir viena no projekta drošības garantijām, kas piesaistīs projektam papildu investīcijas.

Kā izceļ Bilderlings Pay speciālisti, šāds kabinets vienmēr sniedz iespēju augšupielādēt dokumentus identifikācijas veikšanai. Piemēram, gadījumā, ja rodas jautājumi par projekta īstumu, ir noderīgi pievienot augšupielādes dokumentiem biroja nomas līgumu un darba līgumus. Un, visbeidzot, personīgais kabinets atvieglo apmaksas saņemšanas procesu.

Viena no galvenajām ICO priekšrocībām ir ātra līdzekļu piesaiste projektam, kas vidēji ilgst no 2 līdz 8 nedēļām. Taču pat tik īsā laikposmā kriptovalūtas kurss var mainīties pat divkārtīgi vai trīskārtīgi! Tieši tāpēc ir ieteicams pievērst īpašu uzmanību ātrai un korektai kriptovalūtu konvertācijai bezseguma naudā un tās tālākai pārvirzīšanai uz uzņēmuma kontu.

Kopumā darbam ar kriptovalūtām un ICO realizāciju piemīt vēl neskaitāmas nianses. Tādēļ sadarbība ar šajā jomā pieredzējušiem procesinga uzņēmumiem ir pilnībā pamatota.

Pierakstieties mūsu Facebook kanālam un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem elektroniskās komercijas pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings Pay speciālistiem, ja jums nepieciešams pieslēgt maksājumu pieņemšanas rīkus, un mēs atradīsim jums vispiemērotāko risinājumu.

0 Comments Join the Conversation →