Generation Z cilvēki: nākotnes pircēji

Generation Z – “Z paaudze” – vēl tiek dēvēta par “digitālo paaudzi”. Paši jaunākie tās pārstāvji pagaidām vēl ir skolēni, bet tie, kas ir vecāki, ir saņēmuši augstskolu diplomus un ir “iekārtoti” biznesā. Bilderlings ir izpētījis šīs digitālās paaudzes īpatnības, jo tieši tā šobrīd pārstāv pašu lielāko globālās tiešsaistes jeb online komercijas segmentu un nākotni.

“Z paaudzes” cilvēki (1995. – 2012.g.) drosmīgi uzlabo, un pat visnotaļ pilnībā, radikāli maina to, ko ir paveikušas iepriekšējās paaudzes pirms viņiem. Viņi absolūti brīvi orientējas internetā, kur izmanto visas tā priekšrocības – elpo to kā gaisu, viņiem ir vienkāršāk sazināties sociālajos tīklos un ar rīku jeb gadžetu palīdzību, nekā oflaina (angliski – “Offline”) pasaulē, kurā, viņuprāt, priekšgājēji “X” un “Y” ir pārlieku “iesprūduši”.

“Z paaudze” izvēlas kriptovalūtas, nevis bezseguma jeb fiat naudas līdzekļus, viņi dod priekšroku bezkontakta apmaksas līdzekļiem – viedtālruņiem ar bezvadu NFC datu pārraides tehnoloģiju, “gudrajām” aprocēm un gredzeniem, kas ļauj veikt apmaksu “ar vienu pieskārienu”. Šiem cilvēkiem galvenais dzīvē – tas ir ātrs interneta savienojums.

Visi dodas online

Pēc amerikāņu veiktā kopīgā nacionālā pētījuma datiem, 44% “Z paaudzes” pārstāvju savus kontus sociālajos tīklos pārbauda vismaz reizi stundā, bet 7% pat biežāk nekā reizi piecpadsmit minūtēs.

Sociologu un analītiķu Viljama Štrausa un Nila Houva “Paaudžu teorijā” šie “Z paaudzes” pārstāvji ir nosaukti par “New Silent Generation” – par “Jauno mēmo paaudzi”. Tas ir, runa ir par cilvēkiem, kuri šajā pasaulē sevi izpauž kā krietni “mēmākus” nekā tiešsaistes telpā. Tas ir par “digitālajiem cilvēkiem”, kuru aktivitāte teju pilnībā noris online.

Amerikāņa Deivida Stilmana grāmatā “Z paaudze darbā” jaunie cilvēki tiek raksturoti kā “tie, kas nelīdzinās nevienam, kas bijuši pirms viņiem”. Šiem cilvēkiem dzīvei ārpus operētājsistēmas nav visaugstākās vērtības. Pasauli viņi redz “caur gadžeta logu”.

Atradums online tirgotājiem

“Z paaudzes” pārstāvji “X” un “Y” cilvēkus bieži sauc par “XXI gadsimta digitālajiem migrantiem”. Par pēdējiem Bilderlings iepriekš stāstīja savā blogā. Jo iepriekšējie ir “vienkārši alu cilvēki” – viņu bērnībās nebija iPhone un IoT ierīču, savukārt pirmie viedtālruņus savās rokās turēja jau guļot šūpuļos. Un kā reiz tieši “Z paaudzes” cilvēki – tā ir nevis vienkārši ļoti svarīga, bet arī mērķtiecīgi augoša elektroniskās komercijas mērķa grupa.

Iepriekš minētais Deivids Stilmans runā par “Phygital” pasauli (angliski – “Psysical+Digital”, fizisks+digitāls) – integrētajām komunikācijām digitālo un fizisko telpu krustojumā.

Kāds par to runā tikai kā par jaunu tehnoloģisko instrumentu. Citi uzskata, ka tagad visa mārketinga sistēma iekļūst jaunajā attīstības ērā. Taču ir arī tie, kuri phygital saskata jaunas civilizācijas dzimšanas pazīmi, pavisam citas pasaules kārtības filozofiju.

Viena klikšķa attālumā

Šī visa būtība: cilvēkam vieglāk ir nosūtīt e-pastu nekā piezvanīt, vieglāk ir iepirkties tiešsaistē nekā iziet no mājas līdz veikalam “aiz stūra”, ērtāk ir strādāt nevis birojā, bet gan attālināti.

“Z paaudze” saīsina atšķirību starp reālo un virtuālo pasauli. Portatīvo datoru, planšetdatoru, viedtālruņu un rokas pulksteņu ekrānos ir pieejami faktiski neierobežoti informācijas apjomi: viss ir blakus, viena klikšķa vai pieskāriena attālumā.

Bilderlings iepriekš stāstīja par tādiem e-komercijas un vidējā čeka summas konversijas paaugstināšanas mehānismiem kā krustenisko pārdošanu un viena klikšķa pirkumiem.

Izzināt – oflainā, pirkt – online

Piemēram, saskaņā ar uzņēmuma Criteo datiem 75% “Z paaudzes” pārstāvju lielāko daļu pirkumu izvēlas veikt internetā. Divi no trīs jaunajiem cilvēkiem apmeklē arī parastos veikalus, taču parasti tikai tādēļ, lai aplūkotu šo vai citu preci, nofotografētu to un pēc tam iegādātos to online telpā.

Taču viss uzskaitītais nepārvērš “Z paaudzes” cilvēkus par binārā koda kopumu. Lai piesaistītu šīs kategorijas pircējus, tiešsaistes tirgotājiem jorpojām nākas izmantot reālās pasaules paņēmienus. Piemēram, piesaistīt jaunos cilvēkus ar dažādiem reklāmu veidiem, tostarp arī reālajā dzīvē, radīt modes tendences, uzticot to reāliem mārketinga speciālistiem, visbeidzot, piegādājot virtuālajā pasaulē iegādātās preces, izmantojot reālu tehniku. Taču arī šajā ziņā “Z paaudzes” cilvēki atšķiras no “X” un “Y”, piemēram, pirmie nav tik ļoti pret reklāmu, protams, ja tajā viss ir ticams.

Interaktīvajā ceļojumā – ar VR un AR palīdzību

Visas pasaules interneta veikali sāk izmantot papildu realitāti, lai piesaistītu uzmanību savam produktam un palielinātu online pārdošanas apjomus. Patiešām, viena lieta ir atnākt uz veikalu un pataustīt, pielaikot, izmēģināt preci, cita – nopirkt, vadoties pēc internetā pieejamā apraksta un fotogrāfijām. Daudzi to dēvē par “kaķi maisā”. Šajā jautājumā vizuālajai pusei ir jābūt maksimāli efektīvai, tāpēc interese par papildināto un virtuālo realitāti nav pārsteidzoša. Pateicoties VR aksesuāriem, online šopings (angliski – “shopping”) tiek pārvērsts interaktīvā 3D ceļojumā.

Nauda arī aiziet online

Visbeidzot, “Z paaudzes” cilvēkiem apmaksas iespējas neaprobežojas ar plastikāta bankas kartēm vai elektroniskajiem maciņiem. Piemēram, “Z paaudzes” jauno cilvēku vidū populāri ir dažādi kriptovalūtu veidi. Starp citu, Bilderlings sava bloga lasītājus iepriekš iepazīstināja ar kriptovalūtu Gram.

Lai arī internetbankas jaunajiem cilvēkiem vēl aizvien ir svarīgs segments, tās arvien biežāk kļūst mazāk svarīgas, piekāpjoties ātrākām un mūsdienīgākām sistēmām un platformām.

Sekojiet mums Facebook kanālā un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem FinTech pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings uzņēmuma speciālistiem, un mēs atradīsim piemērotāko risinājumu tieši jums.

0 Comments Join the Conversation →