Dropšipings (tiešā piegāde) e-komercijā: ko vajag zināt?

Gan tirgotāju, gan arī nelielu tirdzniecības salonu galvenās un nereti arī grūti atrisināmās problēmas – tā ir noliktavu un loģistikas organizācija, kā arī lielu preču partiju iegāde. Un vienlaicīgi – piedāvājuma klāsta paplašināšana un iespēja šo piedāvājumu dinamiski mainīt. Taču ir arī izeja: dropšipings – tiešā piegāde.

Bilderlings Pay pastāstīs par šīs parādības īpatnībām.

Dropšipings saskaņā ar tipisko skaidrojumu – tā ir situācija, kad pārdevējs pārdod pircējam preci, kuras pašam pārdevējam noliktavā nav un parasti nekad arī nemēdz būt. Prece tiek piegādāta tieši no ražotāja vai liela izplatītāja noliktavas.

Taču iedomāsimies nereti sastopamu situāciju, kas īpaši bieži ir novērojama lielās pilsētās. Lielās tirdzniecības bāzes, pat ražošanas uzņēmumi tirgo savā teritorijā par vairumtirdzniecības cenām gan vairumā, gan mazumā.

Šajā gadījumā pircējs piegādātājam arī ir gala patērētājs, un nav svarīgi, ko pircējs pēc tam darīs ar savu pirkumu: pārdos dārgāk vai izbaudīs pirkumu pats, iegādāsies veselu preču partiju vai tikai vienu gabalu.

Respektīvi, dropšipings – tas ir piegādes veids, taču brīdī, kad tiek minēts pats vārds “dropšipings”, parasti ar to apzīmē biznesa shēmu. Te uzrodas starpnieks – tirgotājs. Viņš ne tikai neglabā preci – bieži vien viņš to pat vispār neiegādājas.

Pirmajā gadījumā pircējs iegūst preci par ražotāja vai izplatītāja vairumtirdzniecības cenu ražotāja vārdā. Savukārt otrajā variantā preci piegādā ražotājs vai viņa izplatītājs tādā pašā veidā – tieši pircējam, taču šoreiz jau par tirgotāja – starpnieka noteikto mazumtirdzniecības cenu un ar šī starpnieka zīmolu.

Izcila shēma

E-komercijas kontekstā šajā shēmā ir divas galvenās figūras – tiešais piegādātājs un piegādātājs. Tiešais piegādātājs būtībā ir tas pats tirgotājs, kas veido interneta veikalu.

Atšķirība ir tajā, ka viņu vairs neuztrauc virkne tādu standarta uzdevumu kā:

 • Kur atrast starta kapitālu? Protams, ka mājaslapas un tās satura izveide un papildināšana, kā arī tās apkalpošana un uzturēšana kaut ko maksā, taču tās ir ievērojami mazākas summas nekā tās, kas nepieciešamas izejošās preces partijai.
 • Kādu preču klāstu izvēlēties un kā to mainīt nepareizas izvēles gadījumā?
 • Kādu preču partiju ir optimāli iegādāties, lai pārdošana “neuzkārtos”?
 • Kur šo preču partiju uzglabāt un kā organizēt loģistiku?

Tagad šim tirgotājam būtībā paliek tikai pieci, taču savstarpēji cieši saistīti uzdevumi:

 • Noteikt preču piedāvājuma klāstu, kuru, starp citu, šajā shēmā var ļoti ātri nomainīt. Tas tāpēc, ka te neeksistē noliktavas ar “nelikvīdiem”.
 • Izveidot on-line platformu, piepildīt to ar preču attēliem un unikāliem aprakstiem.
 • Izstrādāt reklāmas un komunikācijas politiku, kas padarīs jūsu zīmolu atpazīstamu, bet jūsu on-line resursu – apmeklētu.
 • Atrast vienu vai vairākus piegādātājus, kas praktizē sadarbību ar tiešajiem piegādātājiem.
 • Noslēgt ar viņiem līgumu. Neskatoties uz to, ka šī biznesa princips ir vienkāršs un saprotams, pušu savstarpējo attiecību modeļu var būt daudz. Tāpēc labāk vienu no tiem uzreiz piefiksēt uz papīra.

Mīnusi – turpat, kur plusi

Jā, šādi šī shēma izskatās ideālā gadījumā. Dzīvē, kā jau nereti tas mēdz notikt, mīnusi ir meklējami turpat, kur arī plusi. Pirmkārt, visu loģistikas procesu nodrošina piegādātājs, līdz ar to jūs zaudējat jebkādu iespēju pārvaldīt piegādes procesu. Jūs nevarat ietekmēt ne piegādes ātrumu, ne piegādātās preces kvalitāti, nedz arī preces iepakojuma kvalitāti. Tajā pašā laikā atbildība – un ne vien finanšu, bet arī, galvenokārt, reputācijas ziņā, – pasūtītāja priekšā ir jāuzņemas tieši jums!

Otrkārt, piegādātājs savā rīcībā iegūst visu jūsu izveidoto klientu bāzi, ar kuru viņš attiecīgi var rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Treškārt, šodien cilvēki arvien biežāk mēģina iepirkties tur, kur viņi izjūt pārdevēja personisko attieksmi pret klientu. Cilvēks vēlas redzēt, ka šī prece ir paredzēta tieši viņam!

Eksistē viedoklis, ka tas notiek tāpēc, ka cilvēki ir pārsātināti ar milzīgu piedāvājumu masu. Protams, globālajā tirdzniecības pasaulē ir grūti vēlēties, lai šāda attieksme ir pret katru pircēju. Taču jebkurā gadījumā dropšipings liedz jums šo iespēju. Jūs faktiski kļūstat par milzīga virtuālā lielveikala konsultantu un kasieri. Tas ir, liekot visas likmes uz dropšipingu, jūs pārstājat būt par tirgus subjektu.

Optimāls apvienojums

Ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, ar kādiem piegādātājiem un nosacījumiem jūs sadarbojaties. Piemēram, ķīniešu biedriem patīk strādāt ar priekšapmaksas nosacījumiem. Taču, iegādājoties kaut ko internetā, cilvēki ir pieraduši maksāt “pēc fakta”. Vai jūs šajā gadījumā esat gatavi uzņemties finanšu riskus? Kā šādas sadarbības gadījumā risināt piegādes termiņu jautājumus? Vai, precīzāk sakot, kā paskaidrot klientam, ka termiņi būs “nedaudz ilgāki” nekā tika paredzēts?

Visbeidzot, ir nepieciešams ņemt vērā, ka dropšipinga jeb tiešās piegādes sadarbība – tie parasti nozīmē pastāvīgus starptautiskos naudas pārskaitījumus, kā arī to konvertāciju no vienas maksājumu sistēmas citā. Tāpēc gadījumā, ja jūs esat to uzņēmušies, sadarbība ar uzticamu procesinga uzņēmumu būs ļoti noderīga.

Tāpat nāksies ņemt vērā arī nacionālās importa – eksporta un nodokļu likumu īpatnības. Tas viss neizbēgami ietekmēs preces gala cenu. Tāpēc vislabākais, ko var ieteikt, ir neuzskatīt dropšipingu par “vienīgo iespējamo variantu”. Piemēram, kā strādā daudzi nelieli tirdzniecības saloni “oflainā”? Viņi cenšas optimāli apvienot klasiskos tirdzniecības principus ar dropšipinga praksi.

“Diemžēl mums tagad nav tā, ko jūs vēlaties, taču mēs varam pasūtīt. Tiesa, tas būs nedaudz ilgāk, nekā jūs vēlētos…” Šādā situācijā klients, visticamāk, reaģēs ar sapratni.

Būdami integrēti starptautiskā tirdzniecības netvorkinga (tīklošanas) sistēmā, viņi ir un paliek pārliecinoši tirgus subjekti.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, var secināt to, ka:

 • Dropšipingam ir vesela virkne neapstrīdamu priekšrocību.
 • Tomēr tāpat tam piemīt vesela mīnusu virkne, kurus nosaka paša dropšipinga būtība.
 • Ļoti daudz kas ir atkarīgs no šīs shēmas praktiskās ieviešanas niansēm.
 • Vislabākais, ko var ieteikt veiksmīgai patstāvīga biznesa attīstībai, ir optimāls klasisko tirdzniecības principu apvienojums ar dropšipingu.

Pierakstieties mūsu Facebook kanālam un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem elektroniskās komercijas pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings Pay speciālistiem, ja jums nepieciešams pieslēgt maksājumu pieņemšanas rīkus, un mēs atradīsim jums vispiemērotāko risinājumu.

0 Comments Join the Conversation →