7 fakti, kurus vajadzētu ņemt vērā, izvēloties partneri konta atvēršanai

Arvien skarbāka kļūst konkurence starp eiropiešu bankām, dažāda veida maksājumu uzņēmumiem un FinTech servisiem. Tā ir pasaule, kurā vājajiem nav vietas – viņi gluži vienkārši novirzās uz otro plānu, vai pat vispār pazūd globālās finanšu evolūcijas procesā. Ātrumu palielinošais mūsdienu finanšu tehnoloģiju progress pirmajās pozīcijās izvirza labākos.

Visi šīs finanšu pasaules pārstāvji cenšas saviem klientiem sniegt maksimumu piedāvājumu, un – jo elastīgāki tie ir, jo labāk, protams. Principā, visiem tas sanāk ar dažādiem panākumiem. Piemēram, lielākā daļa maksājumu uzņēmumu nespēj saviem klientiem sniegt tikpat augstas garantijas, kā to sniedz bankas. Bet bankas, savukārt, ir mazāk mobilas un neattīstās tik aktīvi kā finanšu tehnoloģijas. Pastāstīsim sīkāk par Bilderlings priekšrocībām.

  1. Operatīva kontu atvēršana

Kad mēs runājam par konta atvēršanu, tad operativitātei šeit ir viena no visbūtiskākajām nozīmēm. Pārlieku konservatīvas bankas lēmuma pieņemšanas process var ieilgt līdz mēnesim, dažreiz pat diviem. Un, ja jums nav iespējas nodrošināties un jūs neesat citas bankas klients, tad bizness šo mēnešu laikā var būt pat iesaldēts. Turklāt, ja jums tiks atteikts konta atvēršanas pakalpojums, tad nāksies no jauna gatavot dokumentu čupu, lai iesniegtu tos citā bankā, un – atkal jāgaida.

Labāk ir izvēlēties finanšu iestādi, kurā šis process ilgs mazāk par nedēļu. Savukārt, piemēram, Bilderlings viss process ilgst tikai 1 – 2 dienas kopš visu dokumentu iesniegšanas brīža.

  1. Attālināta kontu atvēršana

Kad jūs vēlaties atvērt vairākus kontus juridiskās vai pat fiziskās personas vārdā parastajā bankā, jums nāksies patērēt tam ne mazumu laika: savākt dokumentu paketi, iesniegt pieteikumu, un pēc tam gaidīt tā izskatīšanu – un arī lēmumu. Un vismaz vienu reizi ir nepieciešama personīgā klātiene tajā pašā bankā (ja, atkārtosim, jūs neesat tās klients), lai vismaz parakstītos.

Labi, ja jūsu interesējošās bankas nodaļa ir blakus mājām, un jūs zināt, ka finanšu iestādes darba ar klientiem politika ir pietiekami elastīga, un konta atvēršanas pakalpojums tiek atteikts reti. Bet, ja banka ir pārlieku konservatīva, pārāk stingra drošības jautājumos un pārāk uzmanīgi uzlūko jaunos klientus, tad var rasties sarežģījumi. Un vēl jo vairāk nekas nav vienkārši tad, ja jūs atrodaties ne tikai pieklājīgā attālumā no bankas, bet, piemēram, esat pat dažādās pilsētās vai pat valstīs. Kā tad rīkoties?

Jebkurā gadījumā tradicionālā banka – tā parasti ir pietiekami birokratizēta sistēma ar “iekšējo instanču”, stingrāko pārbaužu un garu saskaņošanas ķēdīšu virkni.

Maksājumu servisu gadījumā kontu atvēršanas process ir daudz vienkāršāks: iesniedzat dokumentus un veicat visas procedūras online. Bilderlings ir iespējama attālināta dokumentu iesniegšana un identifikācija klientu kontu atvēršanai mūsu sistēmā.

  1. Limiti saskaņā ar biznesa prasībām

Daži maksājumu uzņēmumi ierobežo transakciju plūsmu noteiktā laika posmā, iestatot limitus naudas plūsmu pārvietošanas procesā. Un limiti, jāpiezīmē, ir ļoti mazi. Jā, bankām ārvalstu juridiskajām personām (šādas finanšu iestādes ir, piemēram, Čehijā) tiek piedāvāti ērtāki nosacījumi, taču arī tur tāpat eksistē ierobežojumi. Kāpēc šie limiti tiek iestatīti, ir skaidrs: kredītu risku ierobežošana, iespējamo zaudējumu minimizēšana, veicot aktīvas operācijas starpbanku tirgū un tā tālāk. Vai ir jēga teikt, ka šāda veida limitu ierobežojumi visnotaļ apgrūtina biznesu?

Bilderlings šajā ziņā viss ir daudz elastīgāk, kad runa ir par naudas operācijām. Jebkādi ierobežojumi var būt saistīti tikai ar, piemēram, klienta saimnieciskās darbības veidu. Pēdējā gadījumā klients atsūta papildu paskaidrojošo izziņu e-pasta veidā. Protams, maksājuma uzdevums no maksājuma uzdevuma atšķiras, katrs uzņēmums var piedāvāt klientam kaut ko savu – vairāk un mazāk izdevīgu. Tā, piemēram, Bilderlings nav fiksētu limitu katram klientam.

  1. Individuālie IBAN konti

Individuālie IBAN (International Bank Account Number) konti, ECBS Eiropas Banku Standartu komiteja un ISO standarts Nr. 13616 – tas ir starptautiskais bankas konta numurs, kas ļauj veikt SWIFT maksājumus ārpus jūsu konta reģistrācijas jurisdikcijas robežām.

Individuālais konts – tas ir standarts lielajām un vidējām bankām, kas strādā globālajā finanšu sistēmā. Tajā pašā laikā (un parasti) maksājumu sistēmām, atšķirībā no parastajām bankām, tāda nav. Individuālie maksājumu servisi izmanto starpnieku pakalpojumus un būtībā de iure ir aptuveni tas pats, par ko tagad ir kļuvusi no SWIFT sistēmas izslēgtā Irānas centrālā banka.

Toties katram Bilderlings klientam biznesa vadībai Eiropas ekonomiskajā zonā ir pieejams personīgais IBAN konts. Jo Bilderlings saprot, cik svarīgi ir tas, lai uzņēmumam būtu personīgie rekvizīti, tāpēc arī piedāvā individuālo IBAN kontu.

  1. Līdzekļu diversifikācija

Pēc skaļajiem skandāliem ar bankām, piemēram, Anglijā, un, jo īpaši, Latvijā, kad tās tika aizvērtas vai kaut kādā veidā pārformatētas, mainot attiecības ar klientiem (piemēram, Eirozonas nerezidentiem), daudzi saprata, ka uzglabāt naudu vienā bankā – tas ir milzīgs risks zaudēt teju vai visu iedzīvi. Nauda, kuru klients nogulda kontā, tiek izmantota bankas apgrozījumā, no šīs naudas tostarp arī tiek izsniegti kredīti, līzingi. Un loģiski, ka milzīgas summas uzglabāšana bankā (kuru šī pati banka izmanto pastāvīgi!), atkārtosim – ir noteikts risks.

Bez tam, bankas var, piemēram, arestēt klientu depozītus pat tad, ja rodas pavisam nepierādītas aizdomas par to šķietami apšaubāmo izcelsmi. Šādas situācijas pēdējā laikā notiek arvien biežāk, atliek vien atcerēties, kādus lēmumus pieņēma virknē Eiropas banku sakarā ar Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Ziemeļkorejas kapitāla legalizācijas epizožu izpēti, kad to pieprasīja Eiropas Centrālā banka un amerikāņu FinCen.

Visbeidzot, banka gluži vienkārši var paziņot par savu maksātnespēju.

Savukārt daži maksājumu uzņēmumi, tostarp arī Bilderlings, nav depozitāra iestāde. Mūsu klientu nauda tiek sadalīta atsevišķos dažādu banku kontos, kā rezultātā notiek to diversifikācija – tiek samazināts kapitālu zaudēšanas risks.

  1. Mazāks birokrātiskais aparāts – vieglāk klientam

Klasiskajās kredītu – finanšu bankas struktūrās bez “birokrātiskā noslogojuma” diemžēl nevar. Sarežģītajā un pietiekami neveiklajā klasisko banku sistēmā tā vai citādi klientiem tiek radītas neērtības papīra formalitāšu, zīmogu – parakstu – saskaņošanu u.c. birokrātisku nianšu dēļ…

FinTech šajā ziņā gūst viennozīmīgu uzvaru. Sistēma spēj ātrāk apstrādāt pieprasījumus un operatīvi apkalpot klientus. Bilderlings – tas ir iepriekš minēto “zīmogu – parakstu” minimums, taču vienlaicīgi – rezultātu un operativitātes maksimums.

  1. Individuāla apkalpošana

Daudzi maksājumu uzņēmumi Eiropā starptautiskajiem klientiem nesniedz tādu servisu kā “individuāla apkalpošana” “24/7” režīmā (ja vien, protams, netiek runāts par pašiem vērtīgākajiem klientiem), un tas ir būtisks to trūkums.

Savukārt Bilderlings starptautiskajiem klientiem tiek piesaistīts personīgais menedžeris, kas sniedz klientiem palīdzību visos finanšu jautājumos un kontā veicamo darījumu operācijās. Atbildes uz jebkuriem jautājumiem klients var saņemt čata ziņā vai e-pastā dažu dienu laikā. Vai ir jēga teikt, cik svarīgs ir personīgais menedžeris, kas telefoniski vai e-pastā vienmēr varēs atrisināt problēmu, turklāt parasti – zibens ātrumā?

Sekojiet mums Facebook kanālā un esiet informēti par svaigākajiem jaunumiem FinTech pasaulē, kā arī vērsieties pie Bilderlings uzņēmuma speciālistiem, un mēs atradīsim piemērotāko risinājumu tieši jums.

0 Comments Join the Conversation →